ארגון יומולדת

חוגגים פעם בשנה, ההפקה והתכנון הם ללא הפסקה והכול כדי שהמסיבה תהיה חוויה מרהיבה ומגניבה.

"יום הולדת יש רק פעם בשנה" וההתרגשות עצומה. זהו יום מיוחד בשביל הילד החוגג, יום שמח ומרגש שבו הוא מלך ליום אחד. יומולדת מאורגנת ומתוכננת היטב תהיה מוצלחת ומשמחת את הילדים וההורים. הפקת יומהולדת מקורית ומוצלחת תלויה בתכנון וחשיבה של הארגון, בחירת המפעיל הטוב, הכנות מסודרות ומאורגנות ליומולדת ורעיונות טובים.

איך בוחרים מפעיל ליומולדת

יומולדת היא חגיגה נחמדת, זו מסיבה מרגשת ונעימה וההפעלה היא צריכה להיות מהנה. הדבר הכי חשוב הוא להקשיב לילד היום הולדת, לברר איתו את העדפותיו, איזו הפעלה, מה הנושא הנחשק בעיניו ולמה הוא מצפה. ילדים יודעים מה טוב בשבילם ואת מי הם אוהבים. ביחד תחליטו את סוג ההפעלה. לאחר שהוחלט מהי אופי ההפעלה יש להתחיל בברורים: דרך המלצות מחברים, קבעו להיפגש ולשוחח עם הפעיל, כדאי לצפות ביום הולדת שהוא מפעיל ולהתרשם באופן אישי מהפעלתו, מריכוז הילדים במשך ההפעלה, התייחסותו לילדים ובפרט לילד היום הולדת ובדקו עם הוא מחובר וגמיש עם הילדים, לשמוע מהמפעיל רעיונות יצירתיים לשדרג החגיגה. וחשוב לא פחות, הקשבתו לרצונות הילדים, שהמפעיל ידבר אליהם בשפתם ובגובה עיניהם. חשוב שהמפעיל ירתק, ישמח ויעניין את הילדים.כמו כן, יש לבדוק עם המפעיל לאיזה גיל הפעלתו תואמת, ישנם מפעילים לקטנטנים. הפעלה מוצלחת חייבת להיות מתאימה לגיל של ילד היום הולדת. מפעילי יומולדת הם אנשי מקצוע, וזה ניחן בהכשרתם בניסיונם ובאמינותם ובמיוחד ההמלצות מהחברה עליהם, הם יכולים לחולל פלאים ולהפוך אירוע לחוויה בלתי נשכחת. הדבר החשוב ביותר הוא לשים דגש על הבטיחות באירוע, לברר אם המפעיל לגבי ביטוח תאונות במהלך היומולדת. יומולדת מהנה ובטוחה היא המפתח להצלחת החגיגה.

איך מארגנים מסיבת יומולדת

תאריך יום ההולדת קרב ובא והילד מתרגש מאוד לקראת המסיבה, מה לארגן? מי האורחים המוזמנים? מתי לחגוג? איפה לחגוג? חשוב לא להילחץ, היכולת של ארגון יומולדת מוצלחת תלויה רק בילד והוריו. הארגון הוא חלק מההפקה עצמה וזה יכול להיות ממש תעסוקה וחוויה נעימה ומרגשת.

המיקום של היום הולדת נקבע בהתאם לאופי ההפעלה, למזג האוויר ולרצונותיכם. ניתן לארגן יומהולדת בבית, בגינת הבית או בחוץ, חישבו מה הכי טוב עבורכם ועבור ילד היום הולדת. היתרונות בארגון יום הולדת מחוץ לבית ברורים ונחסכים סידור וניקיון הבית לפני ואחרי היום הולדת, אין בלגאן, בחוץ ניתן למצוא מקום גדול ורחב באווירה פתוחה וחופשית. מנגד, החסרונות הבולטים הם בארגון של המקום והבאתו של הציוד למקום, כמו: שולחנות, מחצלות, כיבוד, קישוט המקום בבלונים ועוד. ארגון מסיבת יום הולדת בבית דורש ארגון של חלל הבית, פינוי של חפצים שבירים ויקרים, ניקיון בתום יום ההולדת, קישוט הבית ועוד. יום ההולדת יכולה להיעשות במקומות מגוונים וצריך לשקול את כל היתרונות והחסרונות בארגון זה. היום הולדת לילד ואסור לשכוח זאת, עליכם לבדוק איתו אלו אורחים הוא רוצה להזמין: את חבריו לכיתה או לגן, האם לכל הכיתה או הגן או רק לחלק מהם, מסיבת בנים או מסיבת בנות, האם להזמין חברים נוספים ומשפחה. עליכם להחליט ביחד עם הילד את מי להזמין ולהשתתף איתו בשמחתו. לאחר שהוחלטה ההפעלה ליום הולדת, מיקומה והאורחים המוזמנים, יש להחליט מתי לחגוג.

יום הולדת שמוזמנים גם בני משפחתו של הילד וחברים רחוקים יותר כדאי שתתקיים ביום שישי או שבת, ימים שההורים בדרך כלל אינם עובדים וההגעה לחגיגה כמעט ובטוחה. במקרה והיום הולדת היא לחברי הכיתה או הגן ניתן לקיים את היום הולדת בכול ימות השבוע, וזאת לפי שיקול דעתכם ועדיפויותיכם.

הכנות ליומולדת

מזל טוב לילד ולהורים שהחליטו על ההפעלה הצפויה להיות ביומולדת, על הארגון ועל קבלת ההחלטות המשותפות להצלחת המסיבה. עכשיו כשהיום הולדת ממש קרב יש להכין את כל הדרוש לחגיגה. קודם כל ההזמנות שצריכות להיות מוכנות ומעוצבות לפי טעמו של הילד החוגג. ניתן להדפיס, לקנות הזמנות ולמלא את הפרטים או לבקש מהמפעיל הזמנות (אם יש לו). חלוקת ההזמנות מתבצעת כשבוע לפי היום הולדת וכדאי לאזכר את המוזמנים במייל או סמס כיומיים קודם לכן. "אין חגיגה בלי עוגה"-עוגת יום הולדת עושה את החגיגה לשמחה וטעימה.עוגה מקושטת מלקטת את הילדים לשיר שירים ולברך את בעל השמחה. כיום, ישנו מגוון גדול ומרהיב של עוגות מעוצבות או מצוירות. אך לא חייבים להזמין עוגה מעוצבת כדאי שתהיה עוגה מיוחדת ניתן להכינה בבית ולקשט בכל מיני רעיונות נפלאים תוצרת בית או קנויים במחירים מוזלים. הכנה משמעותית היא הקישוט והעיצוב. הקישוטים מגוונים ומשדרגים כל יום הולדת,נכלל בינם: בלונים צבעונים זוהרים או בצורות, שלט ענק לדלת, דגלונים וכל קישוט אפשרי אחר. כסא היום הולדת מקושט בבלונים או בסרטים מיחד את ילד היום הולדת ומשמח אותו. אוכל:

כדי לחסוך כאב ראש תמיד כדאי להשכיר דוכני מזון לאירועים והם ידאגו לכל הפרטים הקטנים אבל אם החלטתם אתם לעצב הכל אז על שולחן האוכל והכיבוד רצוי לפרוס מפת יומוהולדת מצוירת או מקושטת, קעריות של ממתקים בשלל צבעים מרהיבים, פירות העונה חתוכים, שתייה מוכנה ולקשט את השולחן בסרטים ושרשראות. העיצוב והקישוט מהווים תפקיד ניכר ביום הולדת והרצון הוא להיות מקוריים ומיוחדים שכל המוזמנים יהיו "בעננים". בנוסף להשקעות הרבות לא לשכוח הפתעות מפתיעות לחלק לילדים בתום היומולדת. תזכרו שבימי הולדת נפוץ מאוד שיהיה: דוכן נקניקיות ודוכן המבורגר.

רעיונות ליומולדת

רעיונות מוצלחים ליומולדת יכולים להפוך חגיגה להצלחה גדולה. להלן דוגמאות לרעיונות נפוצים ונחשקים: יומולדת מתנפחים, חיות, ליצנים, קוסם,פיראטים, אבירים ונסיכות, הישרדות, מים ובריכה, מסטר שף, כוכב נולד, קריוקי וריקודים, הצגה, סרט, באולינג, מבוכים ודרכונים, לחימה ותחרויות, יומולדת עם משחקים של פעם, מסיבת בנות (איפור, דוגמנות, יצירה), מסיבת בנים (כדורגל, מכוניות מרוץ). מבחינת רעיונות השמיים הם הגבול.יומולדת היא מיוחדת שבא הכול קסום ומרגש, הארגון, ההכנות וההפקה עצמה היא המניבה עוצמה לבעל השמחה. וחשוב ביותר לא לשכוח מצלמה שתנציח את המסיבה ותבטיח זיכרון לשנים רבות. בהצלחה!