הפקת אירוע מהסרטים עם דוכני מזון מגוונים

כולנו יודעים שכשאורחים מגיעים לאירוע הם מצפים בעיקר לשעת האוכל – מה לעשות, זהו הטבע האנושי – יש אנשים שצמים לאורך כל היום כשהם יודעים שיש להם אירוע בערב במטרה לשמור מקום לאוכל שיבוא, אנחנו לא ממליצים לעשות כך מטעמי בריאות ושאיפה לאיזון – אך זוהי התנהגות מוכרת.

לאחר שדנו מעט בהרגלי האכילה הייחודיים של האדם המודרני שמוזמן לאירועים נדבר על התשוקה למגוון מזונות.

עם חלוף השנים והחיבה שנוצרה לדוכני מזון החלו מארגני אירועים רבים להזמין שירותי מזון מחברות שמציעות דוכני מזון מגוונים. יש הרבה סיבות להעדפת דוכני מזון על פני מנות קבועות – רוב האנשים אוהבים לאכול ואם אפשר – ליהנות ממזון מגוון ככל האפשר ובניגוד לאירועים בהם המנות מוגשות אל השולחנות וקיימת בחירה מעטה בין 2-3 מנות עיקריות מציעים הדוכנים מבחר נרחב של מאכלים. הבחירה הנרחבת בין המזונות יוצרת עניין, מאפשרת לאורחים ליהנות משפע טעמים, לבחור במזונות שהם אוהבים או אפילו להתנסות במאכל חדש וכמובן – להעמיס על הצלחת, לחייך באושר ולחזור לנגלה נוספת.

 

דוכני מזון מגוונים

אז מה מציעות לנו חברות המזון האיכותיות?

חברות הפקות אירועים איכותיות שמספקות דוכני מזון יקפידו בראש ובראשונה על שימוש בחומרי גלם איכותיים. כמו כן, יציעו החברות מגוון נרחב של מאכלים שיוגשו בצורה אסתטית ונקייה כאשר בין המאכלים יהיו: מנות צמחוניות, בשריות, טבעוניות וללא גלוטן. נוסף על כך, יעניקו עובדי החברות שירות מקצועי ואדיב.

בין שפע המנות יוכלו החברות להציע: דוכנים של סוגי בשר שונים, דוכנים חלביים, דוכני מאפים, דוכני תירס חם, דוכני סושי, דוכני תפוח אדמה מוקרם, דוכנים שמתאימים במיוחד לילדים ומציעים: שניצלים, צ'יפס, נקניקיות ומאכלים נוספים, דוכני צמר גפן מתוק, דוכני עוגות, דוכני פירות העונה ועוד שפע אפשרויות.

איך לבחור את חברת ההפקה המתאימה?

כדי לבחור את דוכני המזון המתאימים יש להתחשב בכמה גורמים. נציין בפניכם  4מהם:

  1. מי הם האורחים שלכם – התאימו את דוכני המזון לגיל האורחים – האירוע יכול להיות מיועד לכל הגילאים, לילדים, למבוגרים, לציבור דתי שמקפיד על סוג כשרות מסוים ואפשרויות נוספות. בחרו את הדוכנים בהתאם להעדפות של הקהל שלכם.
  2. המיקום של האירוע – אירוע באולם מרשים או גן אירועים יוקרתי ידרוש הגשת מאכלים יוקרתיים יותר מאשר אירוע שנערך בבית בו ניתן להסתפק במאכלים פשוטים יחסית. כמו כן, תהיה צורת ההגשה שונה – אירוע במקום יוקרתי ידרוש צורת הגשה מרשימה יותר מאשר אירוע שמתקיים בבית ויכול להתבצע באופן חמים ויותר.
  3. העונה בה מתקיים האירוע – לאירוע שמתקיים בחורף יתאימו מאכלים חמימים יותר כמו: דוכן מרקים, דוכן תירס חם ודוכן קינוחים שמציע סלטי פירות שמבוססים על פירות הדר בעוד דוכני מזון שמתאימים לקיץ יוכלו להיות: דוכני גלידות שמגישים אבטיח ומלון צוננים, דוכני ברד ודוכני מילקשייק.
  4. תקציב –בנוגע לתקציב לא כדאי "לקפוץ מעל הפופיק" – אחרי הכל המטרה היא שתיהנו ולא שתכנסו לסטרס בעקבות ריקון הארנק. השוואת מחירים וקבלת הצעות ממספר חברות קייטרינג ללא התפשרות על איכות החומרים ובחירה בפחות דוכנים יסייעו לכם לעמוד במסגרת התקציב.

דוכני מזון מגוונים יהפכו את האירוע שלכם לאירוע בלתי נשכח ולכן חשוב לבצע בחירות נכונות.

שיהיה לכם אירוע מהנה!